Вести што го содржат тагот Лига на шампиони

ЛШ: Вујо не го спаси Загреб

ППД Загреб ги загуби двата најважни натпревари во Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Словенците лути: Блокирана продажбата на билети за Загреб - Целје

Балканското класико, со балкански манири

Прочитај повеќе

Kил со сирената до победа над Порто

Кил се спаси од втор пораз од Порто. Рајнкајнд му донесе победа на три секунди до крајот

Прочитај повеќе

ГЛЕДАЈТЕ ДЕНЕСКА: Кој има поголем проблем, Кил или Порто?

Зебрите желни за реванш, Португалците за нова сензација

Прочитај повеќе

ЛШ: Монпеље изби пред Вардар на табелата

До следното коло, Вардар ќе биде на третото место во групата „Б“

Прочитај повеќе