Вести што го содржат тагот Лига на шампиони

ГЛЕДАЈТЕ ДЕНЕСКА: Македонија, деби на Вујо, Келце, Пик Сегед...

Денеска се играат натпревари од Лигата на шампионите, квалификации за ЕП, Супер лига

Прочитај повеќе

Иван Чупиќ - Најдобар од најдобрите во второто коло

Хрватското крило на Вардар е најдобриот играч од второто коло во Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Со празен гол не се игра кај шампионот

Вардар виде мака, а потоа Порто почна да игра со седум напаѓачи и се си дојде на свое место

Прочитај повеќе

ЛШ: Извини Целје, некој мораше да плати

Целје постави два неславни рекорда

Прочитај повеќе

ГЛЕДАЈТЕ ДЕНЕСКА: Ден за убав ракомет и мега дерби

Денеска е ден за убав ракомет. Мега дерби се игра во Унгарија

Прочитај повеќе