Вести што го содржат тагот Лига на шампиони

На Вардар му треба силна лига за да остане во ЛШ

ЛШ наскоро ќе може да се игра само во Скопје. Вардар годинава има обезбедено место во ЛШ, но за понатаму...

Прочитај повеќе

Има место за Вардар и во новата ЛШ, за ЕХФ Куп во квалификации

Вардар има сигурно место и во новата ЛШ се додека Македонија котира високо на ранг листата.

Прочитај повеќе

Работник ќе игра со Татран, Бидасоа

Работник ги доби противниците во групата во Лигата на шампионите за следната сезона

Прочитај повеќе

Вардар против Монпеље, Работник против Савехоф

Вардар нема да игра против ПСЖ и Загреб, ќе игра против Монпеље.

Прочитај повеќе

Десет работи за ЛШ што можеби не сте ги приметиле

Десет занимливости од Лигата на шампионите

Прочитај повеќе