Вести што го содржат тагот Лига на шампиони

ЛШ: Домашни порази на Алборг и Магдебург

Вечерва се играа натпревари од машката Лига на шампиони

Прочитај повеќе

Денеска во ЛШ: Митревски против Веспрем

Денеска ќе се играат натпревари од второто коло од Лигата на шампионите во машка конкуренција

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Топ 5 голови од Лигата на шампионите

Топ 5 голови од Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Висла се враќа во ЛШ, се „офајди“ и Целје

ЕХФ денеска ги додели вајлд картите за следната сезона во Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

ШОК во Алборг: ГОГ е нов шампион!

ГОГ е новиот првак на Данска. Алборг на домашен терен ја загуби титулата

Прочитај повеќе