Вести што го содржат тагот Лига на шампиони

ГЛЕДАЈТЕ ДЕНЕСКА: Ден за убав ракомет и мега дерби

Денеска е ден за убав ракомет. Мега дерби се игра во Унгарија

Прочитај повеќе

АЛУШОВСКИ: Некои нови момци играа во вториот дел

Битолчани се враќаат поразени, иако водеа со пет гола на полувреме

Прочитај повеќе

Работник прокоцка пет гола предност и загуби

Сами се виновни за поразот, но дали беше оштетен Работник во последната акција на Швеѓаните?

Прочитај повеќе

Kил ќе лета со дански крила

Доголочното решение на позицијата десно крило, Кил го најде во Данска

Прочитај повеќе

ГЛЕДАЈТЕ ДЕНЕСКА: Стартува Лигата на шампиони на ЕХФ

Денеска се игра првиот натпревар од Лигата на шампионите

Прочитај повеќе