Вести што го содржат тагот Лига на шампиони

Moнпеље со сите сили против Вардар

За прв пат по долго време, Монпеље е комплетен и без повредени играчи

Прочитај повеќе

Ќе го нема веќе ракометот што го знаеме

ЕХФ ќе ја смени Лигата на шампионите и ќе му зададе тежок удар на ракометот

Прочитај повеќе

Стигна Волф, Келце го затвори ростерот

Заврши трансфер периодот за противникот на Вардар во ЛШ

Прочитај повеќе

На Вардар му треба силна лига за да остане во ЛШ

ЛШ наскоро ќе може да се игра само во Скопје. Вардар годинава има обезбедено место во ЛШ, но за понатаму...

Прочитај повеќе

Има место за Вардар и во новата ЛШ, за ЕХФ Куп во квалификации

Вардар има сигурно место и во новата ЛШ се додека Македонија котира високо на ранг листата.

Прочитај повеќе