Вести што го содржат тагот Лига на шампиони

Ќе го нема веќе ракометот што го знаеме

ЕХФ ќе ја смени Лигата на шампионите и ќе му зададе тежок удар на ракометот

Прочитај повеќе

Стигна Волф, Келце го затвори ростерот

Заврши трансфер периодот за противникот на Вардар во ЛШ

Прочитај повеќе

На Вардар му треба силна лига за да остане во ЛШ

ЛШ наскоро ќе може да се игра само во Скопје. Вардар годинава има обезбедено место во ЛШ, но за понатаму...

Прочитај повеќе

Има место за Вардар и во новата ЛШ, за ЕХФ Куп во квалификации

Вардар има сигурно место и во новата ЛШ се додека Македонија котира високо на ранг листата.

Прочитај повеќе

Работник ќе игра со Татран, Бидасоа

Работник ги доби противниците во групата во Лигата на шампионите за следната сезона

Прочитај повеќе