Вести што го содржат тагот Лига на шампиони

Металург беше добар, но не доволно

Металург не издржа до крај и загуби од Татран Прешов

Прочитај повеќе

И Келце отиде низ Вардар

Вардар минимално го совлада Келце пред своја публика

Прочитај повеќе

ТУРБО РАКОМЕТЕН ДЕН: Вардар, Металург, линкови за гледање

Денеска можете цел ден да го резервирате за гледање ракомет

Прочитај повеќе

Флензбург го маѓепса голот

Германците беа блиску до пораз од незгодниот Пик Сегед, но среќата со сета сила дуваше во нивните едра

Прочитај повеќе

Швеѓаните го преслушаа шампионот

Валтер Кринц е новата ѕвезда на шведскиот ракомет

Прочитај повеќе