Вести што го содржат тагот Лига на шампиони

Актуелно

Порази на ПСЖ и Кил, Келце на пат кон Скопје?

Келце е најблиску да стане противник на Вардар во 1/4 финалето на Лигата на шампионите. Денеска загубија и Кил и ПСЖ

Прочитај повеќе

Вардар виде мака, но победи

Вардар стигна до нови бодови во ЛШ, но овој пат добро се испоти за бодовите

Прочитај повеќе

ПСЖ го збриша Флензбург, Веспрем го збриша Мешков

Искомплицира ситуацијата во групата „Б“. Сега има три екипи со по 15 бода во битка за второто место

Прочитај повеќе

Преглед ЛШ: ПСЖ веќе го освои првото место

Парижаните треба да освојат само еден бод во последните три кола за да го верификуваат првото место. Вардар ќе има потежок пат за истата цел во групата „А“

Прочитај повеќе

ЛШ: Рајн Некар киксна на свој терен

Рајн Некар беше непријатно изненаден од Пик Сегед на домашен терен

Прочитај повеќе