Вести што го содржат тагот Јелиз Озел

Договор на 39 години за ѕвездата на Кометал

Некогаш најпопуларната ракометарка во Македонија е се уште активна и доби нов договор

Прочитај повеќе

Стартуваме против Турција и Јелиз Озел

Турција е најголемиот ривал на Македонија во следните квалификации

Прочитај повеќе

Пораз од Турција за крај

Македонските сениорки убедливо загубија од Турција во последното коло од турнирот во Анталија

Прочитај повеќе