Вести што го содржат тагот Веспрем

Историско фијаско на ПИК Сегед

Во нокаут меч од Лигата на шампионите се сретнаа Пик Сегед и Веспрем

Прочитај повеќе

Денеска: Сегед vs Веспрем, Висла vs Нант, каде да гледате?

Денеска почнуваат елиминациите во Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Ненадиќ замина за да дојде Русин

Потврдена причината за разделбата меѓу Веспрем и Петар Ненадиќ

Прочитај повеќе

Ненадиќ место Никола Карабатиќ

Парижаните го искористија своето право да ангажираат медицински џокер

Прочитај повеќе

Се разделија Ненадиќ и Веспрем

Суспензијата заменета со раскин на договорот

Прочитај повеќе