Вести што го содржат тагот Крај на кариера

„Неуништливиот“ кажа - Крај

Најголемиот борец меѓу ракометарите, Норвежанецот Бјарте Мирхол летово ќе ја заврши кариерата, на една сезона пред да му истече договорот со Скјерн

Прочитај повеќе

Штербик: Можеби го одиграв последниот меч!

Славниот голман не верува дека повторно ќе истрча на терен

Прочитај повеќе

По 30 години играње, реши да каже крај

Заврши една од најдолгите кариери на Балканот

Прочитај повеќе

По Вардар - Никаде!

Играч со два шампионски пехари ја завршува играчката кариера

Прочитај повеќе

Крај на кариера на уште еден играч на Веспрем

Се зголемува друштвото на ѕвезди што ја завршуваат кариерата

Прочитај повеќе