Вести што го содржат тагот Бранко Ангеловски

Ангеловски си замина од Констанца

Бранко Ангеловски се збогува со Констанца и Романија

Прочитај повеќе

Ангеловски предизвика лавина во романскиот плеј оф

Поранешниот македонски репрезентативец ги обвини романската федерација и судиите за нерегуларности

Прочитај повеќе

Последниот меч на Ангеловски

Бранислав Бранче Ангеловски денеска официјално ја завршува 20 годишната играчка кариера

Прочитај повеќе

Супер купот за Митревски и Маркоски

Прв пехар за Митревски, Маркоски, Ангеловски, Ракчевиќ... во дресот на Доброгеа Суд Констанца

Прочитај повеќе

Ангеловски ја завршува кариерата

Македонскиот интернационалец реши сезонава да е последна во активната кариера

Прочитај повеќе