Вести што го содржат тагот Никола Митревски

Митревски и Поповски минаа добро

Двајцата ракометари што беа поштедени на првата средба со Кувајт, можеби уште вечерва ќе ги видиме на терен

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Секоја чест, Митревски со одбрана на колото

Македонскиот голман ја има најатрактивната одбрана во Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Митревски: Сега бевме попаметни, а ЕП е друга приказна

Никола Митревски задоволен што Македонија го поправи впечатокот во квалиикациите

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Одбраната на Митревски што ни спаси бод

Никола Митревски беше поуспешен од Дорук Пеливан во последниот обид на Турција да стигне до бод

Прочитај повеќе

Митревски: Еднаш се изгоревме во овие квалификации

Македонската репрезентација се собира во пресрет на последните две кола од квалификациите

Прочитај повеќе