Вести што го содржат тагот Никола Митревски

Митревски: Билик и Божовиќ ќе шутираат, вака или онака, да ги запреме другите

Голманот на македонската репрезентација очекува двајцата бековите на противникот да го имаат главниот збор кај нив

Прочитај повеќе

Митревски: Среќни сме, заслуживме победа

Македонската репрезентација вечерва имаше спасител на голот

Прочитај повеќе

Митревски и Поповски минаа добро

Двајцата ракометари што беа поштедени на првата средба со Кувајт, можеби уште вечерва ќе ги видиме на терен

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Секоја чест, Митревски со одбрана на колото

Македонскиот голман ја има најатрактивната одбрана во Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Митревски: Сега бевме попаметни, а ЕП е друга приказна

Никола Митревски задоволен што Македонија го поправи впечатокот во квалиикациите

Прочитај повеќе