Вести што го содржат тагот Алекс Душебаев

И Диви пушти солза, збогум од Алекс, Деревен

Петар Ангелов, Алекс Душебаев и Александар Деревен се збогуваа со Вардар

Прочитај повеќе

Раул и Душебаев во ол стар тимот

ЕХФ го објави идеалниот состав во Лигата на шампионите, Раул и Душебаев си најдоа свое место

Прочитај повеќе