Вести што го содржат тагот Алекс Душебаев

ВИДЕО: Голчиштето на Душебаев

Видео: Потегот на мечот е за Душебаев

Прочитај повеќе

Малер како Келце - нема!

Уште еден клучен играч на Полјаците се повреди

Прочитај повеќе

Нов договор за Душебаев во Келце

Поранешниот играч на Вардар предвреме потпиша нов договор со Келце

Прочитај повеќе

ТОП СТРЕЛЦИ: Година на Алекс Душебаев

Шпанскиот бек погоди 24, а промаши само осум шута во трите кола од Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Душебаев заврши во болница

Шпанскиот бек отпосле ги почувствувал последиците од дуелот со Никола Карабатиќ

Прочитај повеќе