Вести што го содржат тагот Македонија жени

Денеска е ден за женски ракомет

Погледнете каде можете да најдете преноси од натпреварите што се играат денеска во Квалификациите за ЕП

Прочитај повеќе

Пристоен пораз за крај

Женската репрезентација го одигра и последниот натпревар на турнирот во Романија

Прочитај повеќе

Романија не поштеди од повисок пораз

Македонија по втор пат двоцифрено поразена на турнирот во Романија

Прочитај повеќе

Добри само едно полувреме

Македонија одигра солидно прво полувреме, а во вториот дел Маиса Пешоа направи работите да изгледаат поинаку

Прочитај повеќе

На „Карпати“ како на СП

Три репрезентации што ќе играат на СП ќе играат против Македонија на турнирот во Романија

Прочитај повеќе