Вести што го содржат тагот Македонија жени

Одигравме три напред, останаа уште две

Женската сениорска репрезентација ја мина едната препрека, до СП остана уште една

Прочитај повеќе

Македонија втор пат подобра од Италија

Македонија победи и на втората контрола со Италија

Прочитај повеќе

ЛИНК за следење на мечот Македонија - Италија

Дуелот Македонија - Италија, ќе може да се гледа и од дома

Прочитај повеќе

Дамите со пресврт до победа

Македонија подобра од Италија на првата контрола. Утре одново ќе играат истите противници

Прочитај повеќе

Медитеранките против Шпанија за медал

Медитеранките го совладаа и Египет и закажаа полуфинале со Шпанија

Прочитај повеќе