Вести што го содржат тагот Лино Червар

Червар: Си одам, тоа е тоа!

Прв селектор на кој Египет му дојде до „глава“

Прочитај повеќе

Червар го добива Игор Карачиќ во тимот

Поранешниот бек на Вардар ќе игра на СП Египет

Прочитај повеќе

Червар со две измени против Ангола

Поранешен играч на Металург влегува во тимот на Хрватска

Прочитај повеќе

ППД Загреб го носи Жељко Муса

ППД Загреб почна да прави тим за следната сезона

Прочитај повеќе

Червар се врати во ППД Загреб

Лино Червар има нова функција во ППД Загреб

Прочитај повеќе