Вести што го содржат тагот Иван Марковски

Иван Марковски се (пре)сели во Кина

Прв пат македонски ракометен тренер ќе работи во најбројната земја во светот

Прочитај повеќе

Марковски: Тоа е, не бидна работата

Се разделија Иван Марковски и Металург

Прочитај повеќе

Марковски доби мастер диплома

Тренерот на Металург влезе во одбраното друштво

Прочитај повеќе

Иван Марковски уште три години во Металург

Клубот од Автокоманда плановите за силен Металург ќе ги прави заедно со тренерот

Прочитај повеќе

Живна Металург, Марковски дебитираше со победа

Прва победа на Металург во суперлигашкиот плеј оф

Прочитај повеќе