Вести што го содржат тагот Тренери

Тренерите не ја сакаат играта „7 на 6“ , сакаат промена

Досега најобемна анализа/анкета меѓу врвните тренери за правилото „седум на шест“

Прочитај повеќе

Криштопанс се чекираше во Париз, пречекан од Раул

Цел тренерски тим на ПСЖ го следеше секој потег на Летонецот

Прочитај повеќе

Tрансфери: Кљаиќ, Тамше, Куртеш, Питлик...

Преглед на тренерски и играчки трансфери низ ракометна Европа

Прочитај повеќе

Екс селектор ќе ги води младинците на Металург

Металург назначи поранешен селектор на многу важна позиција во клубот

Прочитај повеќе

Дури 64 тренери се пријавија за онлајн работилница

Голем дел на тренери се пријавија за учество на првата онлајн работилница

Прочитај повеќе