Вести што го содржат тагот Марјан Колев

Колев: Ница е успешна приказна и голем предизвик

Интервју со најуспешниот македонски тренер што работи во странство во моментов, Марјан Колев, тренер на Ница

Прочитај повеќе

Колев со Ница стигна до нов плеј оф

Трет година по ред македонскиот тренер стигнува до плеј оф натпреварите во Франција

Прочитај повеќе

Колев ги среди Брест и Дижон на патот кон плеј оф

Македонскиот тренер му го нанесе само вториот пораз на лидерот во Франција

Прочитај повеќе

Мец пресилен за Колев и Ница

Мец беше убедлив на првиот плеј оф меч за шампионска титула

Прочитај повеќе

Сензација во Франција: Колев ја однесе Ница до битка за титула

Ница ќе се бори за шампионски пехар во Франција

Прочитај повеќе