Вести што го содржат тагот Бундес лига

Екипата на Томовски со „Билет за 1 евро“

Следниот меч на Лудвихсхафен ќе се гледа во живо за 1 евро

Прочитај повеќе

Се разигра Пешевски, Штутгарт оди нагоре на табела

Три од четири за Штутгарт, веќе не е во опасна зона

Прочитај повеќе

Пешевски го однесе Штутгарт на безбедно

Македонскиот репрезентативец одигра одлична партија за Штутгарт

Прочитај повеќе

Два за Пешевски, еден за Миркуловски, нула за Талески

Тројца Македонци имаше денеска во Бундес лига на терен

Прочитај повеќе

Порази за Талески и Пешевски

Македонските играчи немаа некое посебно остварување, поразени се и Балинген и Штутгарт

Прочитај повеќе