Вести што го содржат тагот Бундес лига

И големиот Кил падна пред Магдебург

Нов шериф стигна во Бундес лигата

Прочитај повеќе

Голман тинејџер го запре големиот Кил

Лемго имаше голема шанса да го совлада Кил, на крајот беа поделени бодовите

Прочитај повеќе

Прекинат мечот на Миркуловски и Вецлар во Бергишер

Средбата меѓу Бергишер и Вецлар е прекината поради интервенција на Брза помош на трибините

Прочитај повеќе

РНЛ ги залечи раните на Жаре и Штутгарт

Прва победа за Пешевски и Штутгарт во новата сезона

Прочитај повеќе

Парондо ќе го вади Мелзунген од калта

Скапиот Мелзунген спас бара од Шпанецот

Прочитај повеќе