Вести што го содржат тагот Бундес лига

Пешевски со најдобри бројки од Македонците во Бундес

Репрезентативниот пикер има најдобра статиските меѓу македонските интернационалци во Бундес лигата

Прочитај повеќе

Томовски на 29 место во Бундес лига

Македонскиот голман има солидни бројки во првата сезона во Бундс лигата

Прочитај повеќе

Бундес играчи без клуб: Бекови, пикери, голмани...

Кои играчи во Бундес лига се слободни агенти

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Балинген се потсети и се поздрави со Талески

Денеска е денот на Филип Талески во Балинген. Цел ден клубот објавува видеа и фотографии од македонскиот ас.

Прочитај повеќе

Крај на Бундес лига: Кил шампион, Томовски избегна испаѓање, Берлин најголем губитник

Кил е нов шампион на Германија, нема испаѓање, РНЛ му го зема местото на Берлин во Европа

Прочитај повеќе