Вести што го содржат тагот Флензбург

Се најде јунак да го запре Магдебург

Прв пораз на „гладијаторите“ сезонава во сите натпреварувања

Прочитај повеќе

Флензбург без тренер и седум играчи во Букурешт

Ковид, повреди... Флензбург десеткуван против големиот романски проект

Прочитај повеќе

Паузираше една година, се врати и се повреди

Флензбург нема среќа со десните бекови

Прочитај повеќе

Алборг со празни раце, Менса Ларсен останува во Флензбург

Менса Ларсен го продолжи договорот со Флензбург за уште две сезони

Прочитај повеќе

Флензбург го бара Гидсел! Итно!

По слабиот старт, се бара нов мотор во тимот

Прочитај повеќе