Вести што го содржат тагот Флензбург

БУНДЕС ЛИГА: Дали Гепинген го круниса Кил?

Флензбург „киксна“ кај аутсајдерот Гепинген

Прочитај повеќе

Сегед без важни играчи против Флензбург

Двајца важни играчи не се во составот на Карлос Пастор за денешната пресметка со Флензбург

Прочитај повеќе

Норвешко ракометно лудило

По дуелот со Флензбург, ракометарите на Елверум делеа автограми на децата што дошле да ги гледаат

Прочитај повеќе

Kузмановски доби шанса, Магдебург поразен

Македонскиот репрезентативец доби (мала) минутажа на дербито со Флензбург

Прочитај повеќе

Флензбург го задржа голманот Буриќ

Голманот од БиХ ги освои Германците од северот

Прочитај повеќе