Вести што го содржат тагот РНЛ

Талески си замина од РНЛ

Македонскиот репрезентативец следната сезона ќе игра во друг бундеслигаш

Прочитај повеќе

Талески влезе во ритам

Убаво искористена минутажа

Прочитај повеќе

Супер талент на РНЛ ја води Германија во Скопје

Големата надеж на РНЛ ќе ја предводи Германија на СП Македонија

Прочитај повеќе

(ФОТО) Талески го сефтоса новиот дрес на РНЛ

РНЛ направи шоу од претставувањето на новите дресови и новиот тим

Прочитај повеќе

Талески си оди од РНЛ!

Македонскиот репрезентативец ја менува средината

Прочитај повеќе