Вести што го содржат тагот РНЛ

Трет играч на РНЛ заразен со корона

Три потврдени случаи на позитивни на коронавирус во РНЛ. Бројката (сигурно) не е конечна...

Прочитај повеќе

Ларсен: Ми помина за еден ден

Данскиот играч вели дека се чувствува одлично

Прочитај повеќе

РНЛ влезе во машината на Кил

Бундес лига: Кил чекор поблиску до шампионски пехар

Прочитај повеќе

ТРАНСФЕРИ: РНЛ најде тренер, Мелзунген рече и оствари

Лавовите се сетија на подзаборавениот тренер на Хамбург

Прочитај повеќе

РНЛ го избрка тренерот!

РНЛ го ослободи од сите обврски исландскиот тренер

Прочитај повеќе