Вести што го содржат тагот РНЛ

РНЛ. Опасноста помина, карантинот - не

Поминаа две недели откако на играчите на РНЛ им беше детектиран Ковид 19

Прочитај повеќе

Анди Шмит: Фајнал фор во август? Тоа не може да биде!

Играчот на РНЛ смета дека е смешно Ф4 во Келн да се игра во август

Прочитај повеќе

Нов заразен во РНЛ: Грецки се јави од постела

Крилото на германскиот тим е позитивно на коронавирус

Прочитај повеќе

РНЛ е корона жариште: Нов заразен играч!

Петти заразен член во германската екипа

Прочитај повеќе

И тренерот на РНЛ позитивен на корона

Уште не дојден во клубот, се зарази со опасниот вирус

Прочитај повеќе