Вести што го содржат тагот Кирил Лазаров

Лазаров би го водел ППД Загреб

Хрватските медиуми ја објавија желбата на македонскиот ас

Прочитај повеќе

Рекордот на Лазаров ќе трае со години

Лазаров со години би можел да биде недостижен на листата на стрелци во ЛШ

Прочитај повеќе

БЛИЦ ВИДЕО: Како Лазаров стана крал на стрелците на СП

Головите со кои Кирил Лазаров го сруши рекородт на Висем Хмам и стана најдобар стрелец во историјата на СП

Прочитај повеќе

Лазаров би можел повторно да игра во ЛШ

Местата во Лигата на шампионите не се поделени, ќе има борба за влез во новата елита

Прочитај повеќе

БЛИЦ ВИДЕО: Кога на Лазаров му „пука“ филм

Германците тепаа без осет, за на крајот Доминик Клајн да добие лакт во лице од Лазаров

Прочитај повеќе