Вести што го содржат тагот Рибница

Рибница нема да игра во СЕХА

Новиот вице-првак на Словенија нема амбиција да игра во СЕХА или во Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Горење (из)виси за СЕХА?

Горење заврши на третото место во Словенија, втора е Рибница

Прочитај повеќе

Вујачиќ си оди од Пелистер

Пелистер останува без десниот бек Ристо Вујачиќ. Тој е новиот ракометар на Рибница

Прочитај повеќе