Вести што го содржат тагот Магдебург

E. Пелистер вечерва немаше шанса со Магдебург

Македонскиот тим не успеа да изведе резултатски подвиг

Прочитај повеќе

E. Пелистер без Хендави со Магдебург

Голем пех за Пелистер, Египќанецот не е во состав

Прочитај повеќе

Магдебург денеска на гости во Битола

Битолчани денеска играат голем натпревар

Прочитај повеќе

Магдебург во проблеми, крај на сезоната за Муше

Магдебург остана без најдобриот стрелец

Прочитај повеќе

Жаре го преслуша и Магдебург

Штутгарт игра одлична сезона, место за опстанок се бори за врвот

Прочитај повеќе