Вести што го содржат тагот Магдебург

Магдебург го смрзна Вардар на -11

Висок пораз на Вардар во финалето на Хумел Куп

Прочитај повеќе

Гледајте Вардар - Магдебург (ЛИНК)

Вардар денеска на мегдан со Магдебург

Прочитај повеќе

Вардар во финалето во Магдебург

Вардар подобар од данскиот тим Холстебро

Прочитај повеќе

Магдебург ќе игра на Супер Глоуб

Германците се пофалија дека добиле (вајлд) карта за С. Арабија

Прочитај повеќе

Три Германци и Висла Плоцк

Ждрепка за Ф4 на Европската лига

Прочитај повеќе