Вести што го содржат тагот Магдебург

И големиот Кил падна пред Магдебург

Нов шериф стигна во Бундес лигата

Прочитај повеќе

Магдебург е нов светски шампион!

Големата Барса падна во големото финале

Прочитај повеќе

Maгдебург во финале на Супер глоуб

Германците го елиминираа вице-првакот од ЛШ

Прочитај повеќе

Магдебург продава во ПСЖ, купува од Шамбери

Германскиот тим си најде голман за следната сезона

Прочитај повеќе

Парондо тргна со пораз

Поранешниот тренер на Вардар поразен на кам бекот на клупската сцена

Прочитај повеќе