Вести што го содржат тагот Марко Нелоски

Марко Нелоски ќе заигра за Струга

Еден од најголемите македонски таленти, враќањето на теренот ќе го има во Струга

Прочитај повеќе

Марко Нелоски си заминува од Кобург

Германскиот клуб ја официјализираше разделбата со македонскиот репрезентативец

Прочитај повеќе

Заврши сезоната за Марко Нелоски

Повредата на Марко Нелоски е сериозна. Ќе мора на операција и ќе паузира околу осум месеци

Прочитај повеќе

Раул кратеше, испадна Нелоски!

Едно изненадување сервираше Раул. На скратениот список го нема Марко Нелоски

Прочитај повеќе

Му тргна на Нелоски

Кобург го совлада Рајн Викингс, а најдобар на теренот беше македонскиот играч

Прочитај повеќе