Вести што го содржат тагот Мирјета Бајрамоска

Марјан Начевски е исклучен од РФМ, тој тврди дека е жртва на изјава на Бајрамоска

Две казни исклучување од РФМ изрече Дисциплинската комисија. Едната за Марјан Начевски, другата за Агрон Хајредин

Прочитај повеќе

Бајрамоска го одигра последниот меч во „Кале“

Мирјета Бајрамоска ја заврши кариерата

Прочитај повеќе

Бајрамоска го игра последниот меч

Дуелите на македонската репрезентација со Шведска и Србија ќе бидат последните во кариерата на Мирјета Бајрамоска

Прочитај повеќе

Без Бајрамоска на „Трофеј Карпати“

Селекторот Симовски нема да може да смета на сите ракометарки за претстојниот турнир

Прочитај повеќе

Без Бајрамоска во Шведска

Повратникот во репрезентацијата не успеа навреме да ја залечи повредата

Прочитај повеќе