Вести што го содржат тагот Берлин

Берлин ја освои Европската лига

Европската лига има нов освојувач

Прочитај повеќе

Нов крал на стрелците во Бундеслигата

Бундеслигата има нов најдобар стрелец

Прочитај повеќе

„Кикс“ на Берлин, потпишан со титула

Голем чекор назад за берлинските лисици во трката за шампионска титула

Прочитај повеќе

Место дерби - потоп!

Трите големи дерби средби денеска завршија со +10 гола разлика

Прочитај повеќе

Големо, историско фијаско на Флензбург

Познати се четирите учесници на завршниот турнир. Елиминиран домаќинот на Ф4

Прочитај повеќе