Вести што го содржат тагот Берлин

Швајцарски рај за „пензија“

Уште еден шпански ветеран на залезот на кариерата одјава кон Алпите

Прочитај повеќе

Кузмановски го турна Кил кон ЛШ

Берлин ја загуби предноста во битката за второто место во Бундес лигата

Прочитај повеќе

Нова конкуренција за Кузмановски во Хановер

Хановер купи од Берлин германски бек и ја засили конкуренцијата за Кузмановски

Прочитај повеќе

Берлин го купи рускиот голман

Голот на лисиците ќе го брани репрезентативецот на Русија

Прочитај повеќе

Петгодишни договори за вардарците во Берлин

Двајцара српски ракометарки, членови на Вардар од шампионските денови потпишаа нов договор со германскиот клуб

Прочитај повеќе