Вести што го содржат тагот Динамо

ВЕСТИ: Динамо Букурешт сака во Лига на Унгарија

Динамо Букурешт сака да ја напушти романската федерација и лига

Прочитај повеќе

ЗТР го распродаде тимот

Се распаѓа екипата што го елиминираше Бутел Скопје од ЕХФ Куп

Прочитај повеќе

Фијаско на Констанца, Динамо одново шампион

Втор пораз на Констанца во финалето на романскиот плеј оф

Прочитај повеќе

СЕХА: Металург блесна против Динамо

Металург се искачи на шестото место во СЕХА Гаспром

Прочитај повеќе

СЕХА: Динамо и Нексе со услуга за Металург (ВИДЕО)

Нексе имаше водство и седмерец во последната минута, но на крајот мечот заврши без победник (видео)

Прочитај повеќе