Вести што го содржат тагот Охрид

Супер лига: Дебитантите ќе делат мегдан, езерско дерби вечерва

Денеска се играат два дерби меча. Дебитантите во Скопје, езерското дерби во Охрид

Прочитај повеќе

Охрид го разби Радовиш

Гостите во Охрид пристигнаа со само 10 играчи!

Прочитај повеќе

Расте бројот: Шест позитивни и во Охрид

Расте бројот на позитивни Ковид случаи во македонскиот машки ракомет

Прочитај повеќе

Корона и во Охрид, најмалку двајца позитивни

Уште еден тим од групата „А“ пријави позитивни на Корона

Прочитај повеќе

Преголем товар за суперлигашко деби

Охрид очекувано го совлада дебитантот во Супер лигата

Прочитај повеќе