Вести што го содржат тагот Охрид

Охрид и Бутел во битка за Ф4

Интересна пресметка во финалето на групата од Купот

Прочитај повеќе

Прв пораз на Т. Пролет

Охрид го доби мини дербито во Скопје

Прочитај повеќе

ГЛЕДАЈТЕ СУПЕР ЛИГА: Денеска се игра дерби за титула

Три убави натпревари се играат денеска во Скопје. Светлото на рефлекторите кон „Јане Сандански“ каде гостува Е. Пелистер

Прочитај повеќе

Вардар виде мака, но победи во Охрид

Охрид се покажа како жилав противник, но Вардар беше подобар

Прочитај повеќе

Прв пораз за Охрид во Супер лига

Прв пораз на Охрид во годинешната Супер лига

Прочитај повеќе