Вести што го содржат тагот Охрид

Алкалоид со цел плен од дербито во Охрид

Важна победа на Алкалоид во битката за излез во Европа

Прочитај повеќе

Бутел го запре ГРК Тиквеш

Прв пораз на кавадарчани во плејоф шампионатот

Прочитај повеќе

Едно ново име, двајца повредени во Охрид

ГРК Охрид ангажираше уште едно странско засилување за тековната сезона, двајца играчи им се повредени пред дуелот со Алкалоид

Прочитај повеќе

Вардар од старт го реши Охрид

Охрид покажа дека има потенцијал, но бодовите отпатуваа за Скопје

Прочитај повеќе

Дерби во Охрид, гостува Вардар, каде да гледате?

Викендов ќе се игра второто коло од македонската машка суперлига

Прочитај повеќе