Вести што го содржат тагот Охрид

МЛАДИНСКИ Ф4: Охрид и Металург 2 во големото финале

Денеска ќе го добиеме новиот младински шампион

Прочитај повеќе

СУПЕР ЛИГА: Охрид и Струга за престиж, Борец е веќе прволигаш

Супер лига Плеј Аут: Борец отпиша, Прилеп блиску до него. За престиж играат Охрид и Струга

Прочитај повеќе

Рогановиќ со тројца „Македонци“ против шампионот Данска

Трет селектор кој ги отвори картите за претстојните квалификации за ЕП

Прочитај повеќе

СУПЕР ЛИГА: Пролет во плеј оф, Охрид за чекор ја загуби трката

Крај на регуларниот дел од Супер лигата, следи прегрупирање на плеј оф и плеј аут

Прочитај повеќе

СУПЕР ЛИГА, ПОСЛЕДНО КОЛО: Т. Пролет со печат за плеј оф

Утре се игра последното коло од регуларниот дел на Супер лигата

Прочитај повеќе