Вести што го содржат тагот СП Германија 2017

Денеска почнува женскиот мундијал

Со натпреварот меѓу Германија и Камерун (19:00ч) денеска ќе почне 23 Светско првенство во женска конкуренција

Прочитај повеќе

Биглер со краток селекторски рок

По само една и пол година, Германија ќе бара нов селектор на женската репрезентација

Прочитај повеќе

Црногорките чекаа пет часа на аеродром

Не е едноставно патувањето во Белорусија. Црногорките го почувтвуваа на своја кожа

Прочитај повеќе

Гулден ја предводи Шведска против Македонија

Македонија и Шведска ќе се сретнат во квалификацискиот бараж за СП 2017. Шведскиот селектор ги соопшти имињата на играчите со кои ќе настапи на овие два дуела

Прочитај повеќе