Вести што го содржат тагот ЕХФ Куп

Денеска игра Металург, влезот е слободен

Вечерва во „Јане Сандански“, Металург го пречекува словенечкиот Горење

Прочитај повеќе

ЈОВИЧИЌ: Во Скопје како да е нула-нула

Тренерот на Горење и смета дека има подобар тим

Прочитај повеќе

Металург со минус пет, достижно или не?

ГОРЕЊЕ - МЕТАЛУРГ 24-19 (10-11)

Прочитај повеќе

Лазаревски: Има и Горење слаби страни

Пикерот на Металург очекува доба исход на вечерашниот дуел

Прочитај повеќе

ДУПЈАЧАНЕЦ: Да ја играме нашата, а не нивната игра

Голманот на Металург го фати последниот воз за Велење

Прочитај повеќе