Вести што го содржат тагот ЕХФ Куп

Лазаров не виде мака во Велење

Нант ja запиша втората победа во ЕХФ Куп

Прочитај повеќе

Лазаров по 22 години во ЕХФ Куп, го збриша Адемар

Нант победнички стартуваше во ЕХФ Куп

Прочитај повеќе

Магдебург лесно на премиерата со Горење

Почна групната фаза во ЕХФ Куп. Кузмановски лесно до први бодови со Горење

Прочитај повеќе

Металург промаши европска пролет

Премногу пропуштени шанси за да се презими во Европа

Прочитај повеќе

Металург на полувреме е на пола пат до групите

Металург води со три гола разлика на полувреме, му требаат шест

Прочитај повеќе