Вести што го содржат тагот ЕХФ Куп

Mеталург ќе ја освојува Словенија

Металург доби противник за третото коло од ЕХФ Куп

Прочитај повеќе

ШТО ГО ЧЕКА МЕТАЛУРГ: Од Олимпијакос до Екс Прованс

Металург утре ќе дознае против кого во ЕХФ Куп. Познати се сите можни противници

Прочитај повеќе

Бутел елиминиран со гол во последен момент

Македонскиот клуб е елиминиран од вице-првакот на Украина

Прочитај повеќе

Се формира шеширот со противници на Металург

ЕХФ Куп второ коло, одиграни првите натпревари. Металург чека противник

Прочитај повеќе

Страотен пораз на Пелистер во Швајцарија

Само еден гол го делеше Пелистер од израмнување на неславниот рекорд од 2005 година

Прочитај повеќе