Вести што го содржат тагот Трансфер

Радовиќ и Е. Пелистер се договараат за разделба

Ловќен одново прави респекталбилен тим, па можно е капитенот на битолчани да направи трансфер пред истек на договорот

Прочитај повеќе

Кил потврди: Преговараме со Варгас

Германскиот клуб бара врвна замена за Никлас Ландин

Прочитај повеќе

Тоше Ончев потпиша за Голден Арт

Голден Арт доведе македонски играч на надворешната линија

Прочитај повеќе

Кастратовиќ се раздели со Мадар

Заврши осумесечниот ангажман

Прочитај повеќе

Петриќ на местото на Талески во Вардар

Замената за Талески доаѓа од Партизан

Прочитај повеќе